tomasz Jest psychologiem, trenerem, coachem, od 1999 właścicielem firmy Kwantum, doświadczonym nauczycielem mindfulness w programach MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction - Redukcja stresu oparta na uważności) oraz MBCT (Mindfulness Based Cognitive Therapy - Terapia poznawcza oparta na uważności) certyfikowanym przez The Institute for Mindfulness – Based Approaches z siedzibą w Bedburgu (brał udział w pierwszym w Polsce procesie szkoleniowym nauczycieli MBSR).  Pierwszy raz formalną, intensywną praktykę uważności rozpoczął w 1992 roku w Wielkiej Brytanii.

Praktyk z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem pracy z grupami. Przeprowadził blisko 100 edycji programów rozwijających mindfulness, przeszkolił, przeprowadził zajęcia z łącznie około 10 000 osób w różnych obszarach związanych zarówno z mindfulness i redukcją stresu jak i pracą zespołową oraz róznymi kompetencjami pomagającymi w codziennym funkcjonowaniu w pracy. Coachingu uczył się od coachów brytyjskich i kanadyjskich. Ukończył między innymi "The Art and Science of Coaching" w Erickson College International. Przygotowywał i realizował  procesy ukierunkowane na rozwój pracowników dla takich organizacji jak: AIG, Avon, Capgemini, CLA, DIP, Ericpol, Faurecia, Komisja Europejska, Kraft, NSK Steering, Orsay, Panalpina, Santander, SCA, Suzuki, Takata Petri, Top Farms, Wedel, Volvo i wielu innych.

Tomasz Kryszczyński prowadził zajęcia poświęcone mindfulness w grupach otwartych we Wrocławiu, Katowicach i Krakowie, w grupach zamkniętych w organizacjach komercyjnych oraz szkołach a także w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Doświadczenia dotyczące narzędzi stosowanych w MBSR i MBCT zdobywał w ciągu wielu lat własnej praktyki i badań w Polsce, USA, Wielkiej Brytanii oraz Tajlandii.

Przez wiele lat prowadził zajęcia w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Wyższej Szkole Bankowej. 

Aktywnie popularyzuje wiedzę dotyczącą uważności. Jest zapraszany do prowadzenia spotkań i udziału w różnego rodzaju zdarzeniach poświęconych mindfulness (O mindfulness podczas seminarium "Well...Being! Czyli za czym tęsknimy w pracy") i szeroko rozumianej praktyce medytacyjnej w wielu organizacjach, np. Szkole Wyższej Psychologii Społecznej, Instytucie Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego, Nowych Horyzontach, Narodowym Forum Muzyk, Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie, Komisji Europejskiej czy Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie.

Autor książki "Wgląd. Buddyzm, Tajlandia, ludzie".

 

Medytacje prowadzone przez Tomasza Kryszczyńskiego:
Medytacja ODDECH
Medytacja CIAŁO

Wykład dla Europejskiego Instytutu Psychologii i Psychoterapii: DEPRESJA A MINDFULNESS
Wywiad "Co to jest mindfulness?" O mindfulness